ISPARTA DSM

 

ISPARTA DSM İLETİŞİM

 

 

Dezavantajlı Gruplar İçin İstihdam Köprüsü Projemiz

Kanada yerel Girişimciler fonu (CFLI) hibesiyle 7 Ağustos 2017 tarihinde başlatılan “Dezavantajlı Gruplar İçin İstihdam Köprüsü”adlı projemizle; Isparta’da yaşayan dezavantajlı gruplar içerisinde, Denetimli serbestlikten yararlananlar, Şiddet mağduru, savunmasız kadın - erkek ve gençlerin, eski hükümlülerin, meslek eğitimi ve danışmanlık hizmetleri vasıtasıyla istihdam edilebilirliğinin artırılması amaçlanmaktadır.

Faaliyetlerimiz;

Birinci Faaliyet; Isparta Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak protokolüyle 25 kişiye Çocuk Gelişimi Eğitimi ve 20 kişiye de İnşaat teknolojileri Mesleki eğitimi başlatılmıştır. Sertifikalandırılacak bu eğitimlerde aynı zamanda katılımcılara günlük cep harçlığı verilmektedir.

Projemizin ikinci faaliyeti; 500 dezavantajlı kişiye yönelik İletişim, Stresle başa çıkma, Öfke kontrolü ve Çocuk Gelişimi alanında 4 seminer verilecektir.

Son faaliyetimiz; Isparta Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, KOSGEB İl Müdürlüğü ve İŞKUR İl Müdürlüğü ortaklığıyla 50 kişiye girişimcilik kursu verilecektir.

Projemiz 28 Şubat 2018 tarihinde tamamlanacaktır.

            
 


Isparta Denetimli Serbestlik Müdürülüğü Resmi Web Sitesi © 2013 Tüm Hakları Saklıdır.
Site Yöneticisi: ab114473@adalet.gov.tr
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.