ISPARTA DSM

 

ISPARTA DSM İLETİŞİM

 

Koruma Kurulu Toplantımız

Isparta Koruma Kurulu  toplantısı 20/09/2017 tarihinde saat 14:00’de Isparta Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde yapılmış ve aşağıda belirtilen konular görüşülerek karara bağlanmıştır.

Koruma Kurulu Başkanliğinda Müdürlüğümüzün yürütmüş olduğu Kanada Yerel Girişimciler Fonu(CAD) Projesi  Hakkında Koruma Kurulu Üyelerine ve katılımcılara görüş ve önerileri sorulmuştur.

Koruma Kurullarının etkinliği ve tanımı DS Uzmanı Eyyüp Ensar TAŞKIN tarafından koruma kurulu üyelerine açıklanmış ve koruma kurullarının etkinliğini arttırmak için hazırlanan sunumda üyelere bilgiler paylaşılmıştır. Çevre illerinde bulunan Koruma Kurulu Başkanlıklarının etkinlikleri değerlendirildikten sonra Isparta Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından başlatılan Kanada Yerel Girişimciler Fonunun (CAD) desteklediği Dezavantajlı Gruplar İçin İstihdam Köprüsü projesinin tanıtımı yapılmıştır.

Bu proje çerçevesinde 3 ana faaliyetin gerçekleştirileceği Isparta Koruma Kurulu üyelerine aktarılmıştır. Proje bilgileri detaylı olarak şu şekilde aktarılmıştır;

1-Birinci Faliyet: Denetimli Serbestlik tedbiri altında bulunan ve eski yükümlülere yönelik 2 mesleki eğitim kursu planlanmıştır.

Bunlardan;

1.si çocuk gelişimi ve eğitimi,

2.si inşaat teknolojisi Dış/İç Cephe Kaplama ve Yalıtımı Mesleki eğitim kurslarının verilmesidir.

2-İkinci Faaliyet: Toplamda 500 katılımcıya iş arama teknikleri ve stresle başa çıkma konularını ele alan 125' er kişilik 4 seminer gerçekleştirilecektir. Bu semineri gerçekleştirilecek kişi Türkiyede alanında uzman bir kişi tarafından gerçekleştirilecektir

3-Üçüncü Faaliyet: Toplamda 50 kişiye Isparta İş-kur, KOSGEB ve Isparta Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla girişimcilik kursu verilip sertifikalandırılacaktır.

4-Dördüncü Faaliyet: Toplamda 50 yükümlüye bireysel olarak iş arama ve girişimcilik ile ilgili rehberlik yapılacaktır. Bu rehberlik görevini gerçekleştirilecek kurum Isparta İş-kur İl Müdürlüğü olması kararlaştırılmıştır.

Yapılacak mesleki eğitimlerde toplamda 36 yükümlünün eğitim alması ve sertifikalandırılması planlanmıştır. Mesleki eğitim ve girişimcilik kursları tamamlandıktan sonra minimum 10 kişinin istihdamının gerçekleştirileceği kararlaştırılmıştır.

Yapılacak istihdam ile ilgili misafir katılımcı olan Isparta Metro İnş. Yönetim Kurulu Başkanı, Isparta Elele Derneği Başkanı, Isparta KOSGEB İl Müdürü, Isparta Genç Sanayici İş Adamları Derneği, Isparta Sanayi ve Ticaret Odası İl Meclis Başkanı, Isparta Kent Konseyi Başkanı, Isparta Kent Konseyi Genel Sekreteri katılmış ve yürütülecek olan proje hakkında üzerine düşen görevleri yerine getireceklerini ve bu projede yer almak istediklerini beyan etmişlerdir.

Toplantı sonunda Isparta İş-kur Müdürlüğü, KOSGEB ve Isparta Denetimli Serbestlik Müdürlüğü projede yer alan yükümlülerin mesleki eğitim ve girişimcilik kursuyla beraber ihtiyacı olan yükümlülere Isparta İş-kur Müdürlüğü tarafından cep harçlığı verilmesi kararlaştırılmıştır.

           
 


Isparta Denetimli Serbestlik Müdürülüğü Resmi Web Sitesi © 2013 Tüm Hakları Saklıdır.
Site Yöneticisi: ab144006@adalet.gov.tr
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.